Okolí
Navštivte krásná místa v okolí

Novohradské hory (německy Gratzener Bergland; také Freiwald) jsou geomorfologický celek a pohoří nacházející se na hranicích Česka a Rakouska.

V obci Hojná Voda můžete navštívit Zvon setkávání. Zvon byl darovaný zvonařem Rudolfem Pernerem, který byl po válce odsunut z naší republiky a dnes žije v Německu. Zvon váží necelé tři tuny, je zavěšení do tzv. sluneční brány a zvoní každou neděli v 19 hodin. Z tohoto místa se vám naskytnou krásné výhledy do údolí k Horní Stropnici a Novým Hradům. ...

Kostel Panny Marie Těšitelky je římskokatolický farní kostel na Dobré Vodě u Nových Hradů. Tento chrám je zároveň poutním místem přezdívaným "Jihočeské Lurdy", na které putuje mnoho poutníků jak z Česka, tak ze sousedního Rakouska.

Kraví hora

24.04.2018

Kraví hora (německy: Kühberg) je vrchol o nadmořské výšce 953 m v České republice, ležící v Novohradských horách. Je třetím nejvyšším vrcholem okresu České Budějovice. Od sousední Vysoké (1034 m) na jihovýchodě a Kuní hory (925 m) na jihozápadě je oddělena výraznými sedly.

Terčino údolí (také Terezino údolí nebo Tereziino, německy Theresiental) je romantický krajinný park a národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice nalézající se cca 1 km od Nových Hradů. Park včetně staveb a krajinářských prvků je současně chráněn jako kulturní památka České republiky